Przyczyny zaburzeń potencji u mężczyzn

Erekcja pojawia się, gdy mężczyzna jest podniecony i gotowy do odbycia stosunku seksualnego. W tym wypadku centralny układ nerwowy wysyła sygnały zwiększające przepływ krwi w penisie. Ciała jamiste zostają wypełnione, co powoduje, że członek robi się twardy i sztywny. Niestety coraz więcej mężczyzn ma problem z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji, co więcej takie dysfunkcje obserwują coraz młodsi panowie. Dlaczego pojawiają się problemy z osiągnięciem erekcji i jak temu zaradzić? Czy leki na potencję to dobra opcja?

Fizjologiczne zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji spowodowane są zazwyczaj zmianami fizjologicznymi, to główny czynnik takich problemów. Choć przeważnie takie dysfunkcje seksualne dotykają mężczyzn po 50 roku życia, to młodsi panowie również niekiedy doświadczają takich kłopotów w sypialni. Zazwyczaj zaburzenia wzwodu wiążą się z urazami, komplikacjami po operacji prostaty, problemami z naczyniami krwionośnymi. Mężczyźni, którzy cierpią na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, stwardnienie rozsiane, Parkinsona, mogą mieć obniżony popęd seksualny i problemy z potencją. Innym powodem mogą być również hormony tj. niski poziom testosteronu. Wśród tabletek na potencję na receptę można znaleźć takie zawierające hormony, które mogą być skutecznym wsparcie w walce z zaburzeniami erekcji. Oczywiście nie należy zażywać żadnych środków na erekcję bez konsultacji z lekarzem, szczególnie w przypadku chorowania na nadciśnienie. Zaburzenia wytrysku często wynikają także z korzystania z używek takich jak narkotyki, palenie papierosów czy nadmierne picie alkoholu. Jeśli chcemy więc chcemy zachować sprawność w sypialni, warto zmienić swoje nawyki na zdrowsze. Niektórzy lekarze podkreślają, że prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z erekcją jest większe w przypadku mężczyzn uprawiających długodystansową jazdę na rowerze.

Przyczyny psychologiczne zaburzeń erekcji

Jeżeli chodzi o psychologiczne problemy z erekcją, zazwyczaj dotyczą one mężczyzn po 40 roku życia. Depresja to dość częsta przeszkoda w osiągnięciu wzwodu. Negatywnie na życie seksualne będzie wpływał także stres, problemy w związku, smutek po stracie bliskiej osoby, brak zainteresowania partnerką, niepewność itp. Trzeba mieć na uwadze to, że w tym wypadku tabletki na potencje nie będą skuteczne, bo podłoże problemu tkwi w psychice.

Warto stosować leki na potencję?

Obecnie wybór leków na potencję jest dużo, także można znaleźć takie, które będą w stanie spełnić nasze oczekiwania. Na rynku dostępne są suplementy diety na erekcję bez recepty, które można bez przeszkód kupić w aptece albo w sklepie internetowym. Jeżeli chcemy osiągnąć dobre efekty, w krótkim czasie lepszą opcją będą leki na potencję, które przepisze nam lekarz. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności leczenia.