Jak sprawić, aby budynek był w pełni bezpieczny i by nie istniało w nim ryzyko tego, że np. rozszalałe płomienie zniszczą znajdujące się wewnątrz mienie albo zagrożą zdrowiu czy życiu użytkowników? Podstawą jest przede wszystkim zadbanie o odpowiedni system sygnalizacji pożarowej i wybranie tego, który będzie w stu procentach skuteczny. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań jest VESDA – rozwiązanie uznanej firmy, które pozwoli Ci uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Sprawdźmy, jakie korzyści da Ci skorzystanie z tego rozwiązania.

Po pierwsze – Skuteczne wykrywanie pożaru

Oczywiście najważniejszą zaletą, jaką powinien mieć system sygnalizacji pożaru, jest skuteczność w wykrywaniu zagrożenia. Stawiając na system VESDA, masz pewność tego, że zarówno Ty, jak i odpowiednie służby zostaną poinformowane w czas i możliwe będzie przeprowadzenie zarówno sprawnej ewakuacji budynku, jak również akcji gaśniczej. VESDA działa na zasadzie zasysania powietrza w budynku i sprawdza, czy nie ma w nim dymu – jeżeli go wykryje, włącza się alarm. Jest to bardzo proste, ale niezwykle skuteczne, dlatego też rozwiązanie to stało się niezwykle popularne na całym świecie i jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Po drugie – Automatyczne alarmowanie straży pożarnej

Na rynku istnieją zarówno ręczne, jak i automatyczne systemy sygnalizacji – w przypadku tych pierwszych to Ty albo ktokolwiek inny musi dostrzec pożar, a następnie włączyć alarm. Co jednak w sytuacji, kiedy będzie za późno? VESDA jest systemem, który informuje o pojawieniu się zagrożenia automatycznie, przesyłając sygnał do odpowiednich służb – dzięki temu masz pewność, że cała akcja gaśnicza przebiegnie sprawnie i nie będzie za późno, by okiełznać rozszalałe płomienie.

Po trzecie – Niezawodne działanie

Prawidłowo zainstalowana sygnalizacja pożaru będzie niezawodnie działała na przestrzeni wielu lat, a wystarczą tylko regularne jej przeglądy. VESDA należy do tych najbardziej niezawodnych i bezawaryjnych systemów, które w dodatku mogą pracować w różnych, nawet tych najtrudniejszych warunkach. Dowodem na to niech będzie fakt, że system przeciwpożarowy sprawdzi się również w tych pomieszczeniach i obiektach, w których przepływ powietrza jest minimalny albo nie ma go wcale!

Po czwarte – Uniwersalność zastosowania

Jeżeli chcesz, możesz zainstalować system w domu, biurze, obiekcie handlowym, przemysłowym, użyteczności publicznej czy jakimkolwiek innym – dzięki innowacyjności zastosowanych w nim rozwiązań sprawdzi się on w każdym miejscu i będzie powiadamiał o pojawieniu się ognia, działając przez 24h/dobę.

Po piąte – Profesjonalny projekt i montaż + przeglądy

Pamiętaj, że każdy system sygnalizacji pożaru, tak jak i system gaśniczy będzie działał prawidłowo tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio zainstalowany. Wybierając profesjonalny serwis PPOŻ masz nie tylko pewność tego, że zamontowane w Twoim budynku zostanie rozwiązanie niezawodne na lata, ale również zostanie ono odpowiednio zaprojektowane – w pełni indywidualnie i sprawnie. Oczywiście będziesz mógł liczyć również na regularne przeglądy, które pozwolą Ci zapewnić sprawność działania systemu w każdym miejscu i o każdej porze.

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiedni serwis PPOŻ, sprawdź z jakich technologii korzysta (i czy posiada w ofercie system VESDA), a także jak wyglądają jego opinie oraz wcześniejsze realizacje. Dzięki temu uda Ci się rozpocząć współpracę ze specjalistami, którzy będą w stanie w stu procentach spełnić Twoje oczekiwania.